بهترین مولتی ویتامین برای دیسک کمر

بهترین مولتی ویتامین برای دیسک کمر

3.4/5 - (7 امتیاز)
 • بسیاری از پزشکان متخصص حوزه ارتوپدی برای تسکین درد‌های مفصلی و کمر، مصرف بهترین مولتی ویتامین برای دیسک کمر را تجویز می‌کنند. این دسته از محصولات با تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن، بسیاری از دردهای موجود در این ناحیه را تسکین خواهد داد.

  آیا می‌دانید کمبود چه ویتامینی باعث کمر درد میشود؟ در مواردی که این عارضه در اثر کاهش شدید ویتامین‌های مورد نیاز بدن ایجاد شود، بهتر است که افراد با مصرف مکمل‌ و مولتی ویتامین، سلامت استخوان‌های خود حفظ کرده و به تقویت بافت‌ها عضلات بدن بپردازند.

  اگر شما نیز در اثر کمبود میزان ویتامین‌های مورد نیاز بدن خود به این عارضه دچار شده‌اید توصیه می‌کنیم که تا پایان این مقاله با مجله نی مارکت همراه شوید. ما در ادامه به معرفی قرص‌های مهمی که باعث تقویت بدن و کاهش درد کمر در بیماران می‌شود خواهیم پرداخت.

  انواع قرص کلاژن برای دیسک کمر

  قرص کلاژن برای دیسک کمر یکی از مکمل‌های تقویتی است که برای بهبود درد و درمان دیسک کمر توصیه می‌شود. دیسک کمر یکی از اجزای مهم ستون فقرات است که نقش مهمی در ایجاد ثبات و تفدل بدن را ایفا می‌کند.

  این عارضه معمولا در اثر قرارگرفتن بدن در وضعیت نامناسب یا واردشدن فشار بیش‌از حد به این ناحیه ایجاد خواهد شد. مصرف قرص‌های کلاژن باعث کاهش میزان درد در ناحیه کمری بیماران خواهد شد. برخی از مهم‌ترین قرص‌های کلاژن دیسک کمر به شرح زیر است:

  مشاوره پزشک رایگان

  نام و نام خانوادگی(Required)
  شما چه نوع مشاوره‌ای نیاز دارید؟

  • مگنیفورت هولیستیکا
  • کپسول آوودین (Avodin)
  • کلسی پاور هولیستیکا
  • قرص آلفلکسیل
  • ویتامین D3 1000 واحد هلث اید
  • ویتاکل فورت گلدن لایف
  • فلکسی ژنو ویواتیون
  • استئوکر ویتابیوتیکس

  در بخش بالا به معرفی برخی از مهم‌ترین انواع قرص کلاژن برای دیسک کمر پرداختیم. افراد می‌توانند به منظور تسکین دردهای ناشی از ابتلا به دیسک کمر، از این نوع مکمل‌ها مصرف داشته باشند. توصیه می‌شود که افراد مطابق با دستورالعمل‌های پزشک خود از قرص‌های کلاژن استفاده کنند.

  مطالعه بیشتر : خواص مالیدن روغن سیاه دانه به کف پا

  انواع قرص تقویتی برای دیسک کمر

  قرص‌های تقویتی برای دیسک کمر شامل ترکیباتی هستند که به تقویت بافت‌ها عضلات، افزایش میزان انعطاف‌پذیری و حفظ سلامتی کمر کمک می‌کنند. قرص‌های تقویتی دارای ترکیبات بسیار مهمی هستند که به عنوان یک پروتئین ساختاری عمل می‌کنند.

  مصرف این دسته از مکمل‌ها برای تقویت بافت‌های دیسک کمر مزیت‌های بسیاری به همراه خواهد داشت. برخی از مهم‌ترین قرص‌های تقویتی برای دیسک کمر به شرح زیر است:

  • قرص استئوکینون هولیستیکا
  • کپسول آوودین هولیستیکا
  • مکمل هموفیکس
  • مکمل بونی مگز
  بهترین مولتی ویتامین برای دیسک کمر

  ویتامین برای کمر درد چه بخوریم؟

  یکی از دلایل مهمی که باعث ایجاد کمر درد در بیماران می‌شود، کمبود مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز بدن است. در برخی موارد بیماران با مصرف مقادیری از ویتامین‌های مورد نیاز بدن توانسته‌اند بخش قابل‌توجهی از میزان درد در کمر را کاهش دهند. از جمله ویتامین‌هایی که مصرف آن در درمان مشکلات مربوط به کمر درد نقش موثری را ایفا می‌کند، به شرح زیر است:

  • ویتامین D: امروزه بسیاری از افراد با کمبود چشمگیر سطح ویتامین D در بدن خود مواجه هستند. مصرف مکمل‌های ویتامین D علاوه‌بر افزایش سلامت و استحکام استخوان‌ها، در تقویت عضلات بدن نیز نقش موثری داشته و میزان کمر درد را کاهش خواهد داد. لازم است بیماران برای مصرف این ویتامین مطابق با نظر و دستورات پزشک متخصص در این زمینه عمل کنند.
  • ویتامین B12: از دیگر ویتامین‌های موثر در درمان درد‌هایی که در ناحیه کمر افراد ایجاد می‌شود، B12 است. کمبود ویتامین B12 یکی از علل اصلی ایجاد التهاب و درد عصبی در بدن محسوب می‌شود. بسیاری از بیماری که به این عارضه دچار شده‌اند با مصرف این ویتامین توانسته‌اند سطح مطلوبی از بهبودی در بدن را کسب کنند.
   • ویتامین E: در مواردی که کمر درد با ایجاد التهاب در این ناحیه بروز پیدا کند، ممکن است یک نشانه واضح برای کاهش میزان ویتامین E در بدن تلقی شود. مصرف این ویتامین در بهبود اثرات نامطلوب این عارضه بسیار موثر خواهد بود.
   • ویتامین C: بهترین قرص ویتامین برای کمر درد، ویتامین C است. مصرف ویتامین C علاوه‌بر تقویت سیستم ایمنی بدن، در کنترل و کاهش میزان درد کمر نیز اثرات مثبت و قابل‌توجهی را ایجاد خواهد کرد. این ویتامین امکان جذب ویتامین D را در بدن افزایش می‌دهد.

  از درد کمر با خرید کمربند پلاتینر راحت شوید.

  در اکثر موارد بروز درد کمر ناشی از کمبود میزان کلسیم در بدن است. مصرف قرص کلسیم نیز ممکن است برای کاهش کمر درد نقش موثری داشته باشد چراکه یکی از مواد معدنی بسیار مهم برای ايجاد استحکام در بافت استخوان‌ها است.

  مصرف قرص کلسیم با تقویت ساختار استخوان‌ها، امکان بروز درد در کمر را کاهش خواهد داد. در اکثر موارد پزشک پس از بررسی آزمایش‌های بیمار و ارزیابی سطح کلسیم در بدن، مصرف قرص‌های مکمل این ماده را برای بیماران تجویز خواهد کرد.

  مصرف کلسیم در جلوگیری از بروز دیگر اختلالات جسمانی همچون دیسک کمر و دیسک گردن نیز نقش موثری داشته و باعث افزایش استحکام استخوان‌ها خواهد شد. پزشک برای گروه‌های سنی مختلف مطابق با جنسيت، میزان مشخص از مکمل کلسیم را در نظر خواهد گرفت.

  درمان فوری زانو درد ویژه کسانی که فیزیوتراپی دارند!

  بهترین میوه برای کمر درد چیست؟

  بهترین میوه برای کمر درد معمولا آن‌هایی هستند که خواص ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدانی دارند. در اکثر موارد پزشکان متخصص در این حوزه یک لیست از میوه‌های مناسب برای تسکین درد در کمر را به بیمار ارائه خواهد کرد.

  میوه‌هایی که دارای آنتی‌اکسیدان بسیار بالایی هستند، معمولا شدت التهاب در بدن را کاهش می‌دهند. ب خی از مهم‌ترین میوه‌‌ها برای درمان این عارضه به شرح زير است:

  • آناناس: ازجمله میوه‌های پرطرفدار و مناسب برای بهبود درد کمر در بیماران، آناناس است. آناناس آنزیم بروملین دارد که این ویژگی در کاهش میزان التهاب در بدن، نقش موثری را ایفا خواهد کرد.
  • زغال اخته: زغال اخته یکی از میوه‌های خوشمزه از گروه توت‌ها است که مصرف آن باعث تأمین بخش عظیمی از آنتی اکسیدان بدن می‌شود. این میوه دارای آنتوسیانین است و استفاده از آن برای درمان مشکلات مربوط به دیسک کمر نیز توصیه می‌شود.
  • توت‌فرنگی: توت‌فرنگی از دیگر گزینه‌های پیشنهادی برای افزودن به رژیم غذایی است که دارای خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی بوده و استفاده از آن باعث کاهش شدت کمر درد خواهد شد. مصرف توت فرنگی در افرادی که احساس می‌کنند به آن حساسیت دارند باید با احتیاط کامل صورت گیرد.
  • انار: بسیاری از التهاب‌های موحود در بدن به کمک مصرف انار بهبود پیدا می‌کنند. مصرف انار یا آبمیوه آن جزء راهکار‌های مناسب برای تسکین درد کمر در بیماران خواهد بود. با مصرف این میوه بسیاری از ویتامین‌های گروه B و C در بدن تامین می‌شود.
  • آووکادو: آووکادو از دیگر میوه‌های مناسب برای تسکین درد کمر است که دارای مقادیری از چربی‌های سالم و آنتی‌اکسیدان‌ها بوده و مصرف آن باعث بهبود التهاب کمر در بیماران مبتلا به این عارضه می‌شود.

  مطالعه بیشتر: تیر کشیدن کف پا نشانه چیست؟

  بهترین میوه برای کمر درد چیست؟

  در بخش بالا برخی از مهم‌ترین میوه‌هایی که در کاهش میزان درد و التهاب ناحیه کمر عملکرد موثری دارند را معرفی کردیم. بیماران می‌توانند با افزودن میوه‌های ذکرشده در رژیم غذایی خود، به روش کاملا ایمن و بی‌خطر، درد‌های کمر را تسکین دهند.

  بهترین ویتامین برای دیسک کمر

  مصرف بهترین مولتی ویتامین برای دیسک کمر، یکی از روش‌های موثر در درمان مشکلات مربوط به این عارضه محسوب می‌شود. بیمارانی که به نوع خفیف این اختلال مبتلا شده‌اند می‌توانند با تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن خود، میزان درد و التهاب در کمر را کاهش دهند.

  افراد می‌توانند با مصرف میوه‌هایی که درای مقادیری از آنتی اکسیدان هستند، شدت این عارضه را بهبود بخشند. افراد می‌توانند با مصرف آناناس و انار التهابات موجود در کمر را بهبود بخشند و تحرک خود را افزایش دهند.

  استفاده از مکمل‌ها و قرص‌های کلاژن ساز باید مطابق با نظر و دستورالعمل‌های پزشک متخصص مصرف شوند. توصیه می‌شود که افراد برای استفاده از این قرص‌ها به میزان دوز مصرفی و برنامه زمانی آن توجه کافی داشته باشند.

  بهترین مولتی ویتامین برای درمان دیسک کمر

  یکی از روش‌های آسان و بی‌خطر برای درمان درد‌های موجود در ناحیه کمر، استفاده از قرص‌های ویتامین و مکمل‌های مورد نیاز بدن است. در اکثر موارد پزشک با بررسی آزمایش‌های بیمار و ارزیابی نیاز بدن وی به مواد معدنی، این قرص‌ها را تجویز خواهد کرد.

  آیا شیر برای کمر درد مفید است؟

  شیر یکی از نوشیدنی‌های مقوی از گروه لبنیات است که مقادیر قابل‌توجهی از کلسیم را داشته و مصرف آن باعث افزایش میزان استحکام استخوان‌ها و تقویت عضلات بدن خواهد شد. افراد می‌توانند برای درمان این عارضه، لبنیات را به رژیم غذایی خود بیافزایند.

  کدام میوه‌ها درد کمر را کاهش می‌دهند؟

  مصرف میوه یکی دیگر از راهکار‌های موثر برای درمام این عارضه است و افراد می‌توانند به منظور تسکین درد در ناحیه کمر، از میوه‌هایی همچون آناناس، گریپ‌فروت، انار، آووکادو، هنداونه و زغال اخته استفاده کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید