درمان کمردرد با چکش؛ درمان کمر درد با آویزان شدن

درمان کمردرد با چکش؛ درمان کمر درد با آویزان شدن

امتیاز دهید
 • درمان‌های مختلفی تا به امروز برای درمان کمردرد معرفی شده است. برخی از این درمان‌ها پزشکی و ثابت شده هستند. اما برخی دیگر از لحاظ علمی ثابت نشده و تحقیقات زیادی باید روی آن‌ها انجام شود. یکی از همین روش‌های درمانی که هنوز به صورت کامل اثبات نشده است، درمان کمردرد با چکش است. آیا این روش درمانی واقعیت دارد؟ در ادامه این مطلب از نی مارکت قصد داریم شما را با چکش درمانی در ایران و صحت این روش درمانی را مورد بحث قرار می‌دهیم.

  درمان دیسک کمر با چکش

  دیسک کمر مهمترین و در عین حال رایج‌ترین علت درد و محدودیت حرکت در ناحیه کمر به شمار می‌رود. اما با استفاده از روش‌های مختلف، امکان درمان و کاهش علائم و دردهای ناشی از دیسک کمر وجود دارد. شاید تا به امروز عنوان روش درمانی تحت عنوان درمان دیسک کمر با چکش را شنیده‌اید.

  استفاده از چکش به عنوان درمان کمردرد روشی متداول محسوب نمی‌شود و بیشتر از تبلیغات نامعتبر و اطلاعات نادرست ناشی می‌شود. این روش برای درمان هر دردی بسیار خطرناک بوده و ممکن است آسیب‌های جدی به بافت‌های مختلف بدن، استخوان‌ها و عصب‌ها وارد کند.

  بهترین روش برای درمان کمردرد مراجعه به پزشک است. یک پزشک متخصص می‌تواند با ارزیابی درست و تشخیص دقیق علت کمردرد، راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهد. درمان‌های متداول شامل فیزیوتراپی، تغییر در روش‌ زندگی، داروها و در صورت لزوم روش‌های جراحی هستند.

  مشاوره پزشک رایگان

  نام و نام خانوادگی(Required)
  شما چه نوع مشاوره‌ای نیاز دارید؟

  چکش درمانی در ایران

  چکش درمانی یک روش درمانی سنتی است که در حال حاضر در ایران در برخی از مناطق از آن به عنوان یکی از روش‌های مکمل درمانی برای بهبود وضعیت روحی و جسمی استفاده می‌شود. این روش که اصولی در طب سنتی ایران دارد و با استفاده از ضربات نرم و متوسط ​​چکش به بدن انجام می‌شود، به عنوان یک راهکار موثر در کاهش دردها، تسکین استرس، بهبود خواب و تنش‌های عضلانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  استفاده از چکش درمانی در ایران با توجه به مفهوم طب سنتی و طب ایرانی انتخاب می‌شود. ضربات چکش درمانی بر روی نقاط مرتبط با انرژی درونی بدن، از جمله نقاط شفابخش بدن، به تعادل و هماهنگی نیروهای داخلی بدن کمک کرده و حرکت انرژی را بهبود می‌بخشد.

  درباره زانوبند زاپیامکس معجزه درمان زانو چیزی میدانید؟

  اما باید توجه داشت که استفاده از چکش درمانی برای هر فرد و در هر شرایطی مناسب نیست. برخی از موارد مانند بیماری‌های پوستی، بیماری‌های خونی، ضعف عضلانی شدید و بارداری، ممکن است در استفاده از این روش محدودیت‌هایی ایجاد کند. بنابراین، همواره توصیه می‌شود قبل از شروع هرگونه روش درمانی، با پزشک معالج مشورت کنید و نظر و راهنمایی آن‌ها را دریافت کنید.

  درمان دیسک کمر با چکش

  جا انداختن دیسک کمر با چکش

  دیسک کمر، یک شرایط پزشکی است که در آن، یک یا چند بافتی که بین مهره‌های کمری قرار دارند، از جا در می‌روند یا پاره می‌شوند. دیسک کمر که معمولا به علت صدمه‌دهی، فشرده‌شدن، و یا فاقد فضای لازم میان مهره‌ها اتفاق می‌افتد، باید درمان یابد.

  جا انداختن دیسک کمر با چکش یکی از روش‌های درمانی در طب سنتی است که هنوز در برخی از مواقع مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش درمانی برای جا انداختن دیسک کمر با چکش، از چکش‌های کوچک استفاده می‌کنند و در نزدیکی محل دیسک ضربات نرم و متوسط زده می‌شود تا دیسک کمر در مکان مناسب خود قرار گیرد.

  اما این روش درمانی سنتی، به اندازه‌گیری‌های دقیق نیاز دارد و باید وضعیت عمومی بدن به خوبی مورد بررسی قرار گیرد. توجه داشته باشید که استفاده از چکش درمانی باید تحت نظر و راهنمایی متخصصین و پزشکان صورت پذیرد.

  به طور کلی لازم است که برای درمان دیسک کمر، از روش‌های علمی استفاده کنید و حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید. استفاده از روش‌هایی مانند فیزیوتراپی، درمان‌های دارویی، حرکات و تمرینات تقویتی می‌تواند روند درمان را تسریع بخشد. درست است که درمان کمردرد با چکش روشی سنتی است. اما امروز روش‌های درمانی علمی و موثرتری برای درمان این مشکل وجود دارد.

  درمان دیسک کمر با آویزان شدن

  بیماری دیسک کمر ناشی از تخریب و آسیب به دیسک‌ها در ناحیه کمر است که می‌تواند منجر به درد و اختلالات حرکتی شود. یکی از روش‌های درمانی که برای کاهش علائم و دردهای ناشی از دیسک کمر مورد استفاده قرار می‌گیرد، درمان دیسک کمر با آویزان شدن است که البته روش علمی و پزشکی نیست. برای آنکه از شیوه علمی آن بهره‌مند شوید، باید به فیزیوتراپ مراجعه نمایید.

  درمان دیسک کمر با آویزان شدن یک روش غیرتهاجمی و غیردارویی است که بر اساس اصول فیزیوتراپی انجام می‌شود. این روش عمدتا توسط فیزیوتراپیست‌ها یا توسط کمربند آویز یا دستگاه‌های مخصوص استفاده می‌شود. هدف اصلی این درمان، کاهش استرس و فشار اعمال شده بر دیسک‌های فشرده و آسیب دیده در ناحیه کمر است. با آویزان کردن بدن به کمربند آویز، وزن بدن از محور فشار بر دیسک کمر خارج شده و فشار در ناحیه کمر کاهش می‌یابد.

  درمان دیسک کمر با آویزان شدن مزایا و معایبی دارد. به عنوان یک روش غیرتهاجمی، لازم نیست تحت عمل جراحی قرار بگیرید. همچنین، بر خلاف برخی درمان‌های دیگر، می‌تواند آرامش‌بخش و بدون عوارض جانبی است. البته اگر فیزیوتراپ از این روش استفاده کند. با افزایش فاصله بین دیسک‌ها، میزان فشار و سایش در ناحیه کمر کاهش می‌یابد و بازسازی و فضای بین دیسک‌ها بهبود خواهد یافت. درمان با آویزان شدن همچنین می‌تواند علائمی مانند درد، تورم و کاهش قدرت عضلات را بهبود بخشد.

  با این حال، درمان دیسک کمر با آویزان شدن برای همه تجویز نمی‌شود و بهتر است بگوییم این روش امروز منسوخ شده است. اما به طور کلی این روش برای افراد باردار، افرادی با بیماری‌های قلبی و عروقی، کسانی که از ضعف عضلانی رنج می‌برند و وجود عفونت یا التهاب شدید در ناحیه کمر تجویز نمی‌شود

  درمان کمر با کمربند پلاتینر آلمانی اصلی

  کمربند پلاتینر یک روش درمانی نوآورانه است که برای کاهش دردها و بهبود علائم مربوط به مشکلات کمر، از جمله سیاتیک و دیسک کمر، استفاده می‌شود. این کمربند با استفاده از فناوری‌های پیشرفته باعث تسکین درد، رفع اسپاسم عضلانی، بهبود دامنه حرکتی و تقویت عضلات کمر خواهد شد.

  درمان کمر با کمربند پلاتینر آلمانی اصلی

  درمان کمر با کمربند پلاتینر براساس اصول فیزیوتراپی و تحقیقات علمی صورت می‌گیرد. این کمربند با افزایش گردش خون در ناحیه کمر، ماساژ عضلانی و تحریک سلول‌ها و بافت‌ها به ترمیم خود به بهبود دیسک آسیب‌دیده کمک می‌کند. همچنین با استفاده منظم از این محصول آلمانی فشار اضافی از روی دیسک و اعصاب برداشته شده و علائم عصبی و گرفتگی سیاتیک کمتر خواهد شد.

  استفاده از کمربند پلاتینر برای درمان کمر با مزایایی همراه است. اول اینکه، این کمربند فری سایز است. به همین دلیل برای افراد مختلف قابل استفاده است. دوم اینکه این کمربند فشار اضافی را از کمر برداشته و می‌تواند عضلات پشتی را تقویت کرده و سبب کاهش فشار بر مهره‌ها شود.

  هرچند که درمان کمر با کمربند پلاتینر می‌تواند موثر باشد، اما باید توجه داشت که نتایج آن بر اساس شدت و ماهیت مشکلات کمر هر فرد و همچنین علت زمینه‌ای آنها متفاوت است.

  1- آیا درمان دیسک کمر با چکش واقعیت دارد؟

  بله، این روش درمانی روشی در طب سنتی است که البته امروز جایگاه خود را به روش‌های پزشکی و علمی داده است.

  2- آیا همه افراد می‌توانند از چکش درمانی برای درمان دیسک کمر استفاده کنند؟

  خیر، استفاده از این روش برای تمامی افراد مناسب نیست.

  3- بهترین روش درمان دیسک کمر چیست؟

  استفاده از فیزیوتراپی، دارودرمانی و استفاده از کمربند طبی از بهترین روش‌های درمان دیسک کمر است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید