پله برای دیسک کمر ضرر دارد؟

پله برای دیسک کمر ضرر دارد؟

4/5 - (2 امتیاز)
 • تک تک مهره های ستون فقرات شما توسط یک بالشتک به نام دیسک ستون فقرات محافظت می‌شود. این دیسک از ساییدگی استخوان‌ها به یکدیگر جلوگیری می‌کند. به طور معمول، این نوع دیسک در خارج سخت‌، اما در مرکز نرم‌تر است. فتق دیسک زمانی اتفاق می‌افتد که قسمت بیرونی سخت با آن ماده نرم داخلی جایگزین شود. این بالشتک به اندازه کافی برای محافظت از مهره مناسب نیست و باعث درد و محدودیت حرکتی می‌شود. فعالیت‌های متعددی برای جلوگیری از فتق دیسک وجود دارد تا از بدتر شدن آن جلوگیری شود.

  همه بیماران فتق دیسک در انجام برخی از وظایف رایج و نشستن در موقعیت‌های مشترک در طول روز مشکل دارند. متأسفانه، هنگام مواجهه با فتق دیسک، محدودیت‌هایی برای فعالیت‌های روزمره به وجود می‌آید که باید مورد توجه قرار گیرند. در این مقاله به بررسی رفتارهای پرخطر برای دیسک کمر و عوارض بالا رفتن از پله‌ها در هنگام ابتلا به فتق دیسک می‌پردازیم.

  بالا رفتن از پله بعد از عمل دیسک کمر

  اینکه آیا بالا رفتن از پله برای شما مناسب است و چه مدت پس از جراحی بسته  به نوع جراحی شما و نحوه پیشرفت بهبودی شما بستگی دارد. توصیه نهایی همیشه باید از پزشک شما باشد، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد. زمان بهبودی معمولاً با روش فیوژن ستون فقرات نسبت به گونه‌های دیگر بیشتر طول می کشد. ممکن است لازم باشد تا دست کم یک ماه بعد از عمل از پله استفاده نکنید. اگرچه این روش با استفاده از تکنیک‌های کم تهاجمی انجام شود، ممکن است در طول درمان تاثیر داشته باشد. بی توجهی به این موضوع ممکن است شما را با مشکلات بسیاری روبه رو کند که به بیان برخی از آنها می‌پردازیم:

  1. عفونت: ایجاد فشار به محل جراحی ممکن است باعث ایجاد عفونت شود.
  2. لخته شدن خون: خطر ایجاد لخته شدن خون با اعمال فشار دوچندان خواهد شد.
  3. خونریزی داخل ستون فقرات: در صورت تحرک زیاد همراه با فشار ممکن است خونریزی در محل عمل پدید آید.

  پس:

  1. تا دوهفته پس از عمل رانندگی نکنید
  2. فعالیت های معمولی را بعد از 8 هفته آغاز کنید
  3. برای آغاز ورزش و بالا رفتن از پله ها باید 12 هفته صبر کنید
  از تکنولوژی درمانی کمربند پلاتینر چه میدانید؟

  چرا پله برای کمر ضرر دارد؟

  حرکت مکرر کمر و پا هنگام بالا رفتن از پله ها  معمولاً فتق دیسک شما را تحریک می کند و فشاری مضاعف به کمرتان وارد می آورد.هنگام بالا رفتن شما بیشترین فشار را به نواحی حساس برای دیسک وارد می آورید و این حالت ممکن است بیرون زدگی دیسک را شدت ببخشد. باید بر خلاف تصور پایین آمدن از پله ها بیش از بالا رفتن برای دیسک کمر مضر است. توجه داشته باشید حتی اگر اصول حرکتی را در بالا رفتن از پله ها رعایت نمایید بازهم فشار زیادی به دیسک وارد خواهد شد. پس تا بهبود کامل دیسک از پله برقی یا آسانسور استفاده کنید. همینطور بهتر است پله ها را تکی بالا بروید تا آسیب به دیسک کمرتان به حداقل برسد.

  مشاوره پزشک رایگان

  نام و نام خانوادگی(Required)
  شما چه نوع مشاوره‌ای نیاز دارید؟


  درباره تکنولوژی درمان زانو درد با زانوبند زاپیامکس چیزی میدانید؟

  چه کارهایی درد دیسک کمر را زیاد میکند؟

  گاهی افراد آنطور که باید درد کمرشان را جدی نمی‌گیرند. دیسک کمر از آن دست عارضه‌هایی است که در صورت بی‌توجهی به آن ممکن است دچار آسیب‌های جدی شوید. یکی از موارد مهم احتیاط هنگام انجام کارهای روزانه است. کارهای خانه به تحریک فیزیکی زیادی نیاز دارند. جارو برقی، تا کردن لباس‌ها و تمیزکاری ممکن است درد دیسک کمر را مخصوصا برای خانم‌ها افزایش دهد. لازم است در این مدت برای کارهای خانه از یک فرد دیگر کمک بخواهید و وقت بیشتری را به درمان اختصاص دهید.

   رفتن به باشگاه ، دویدن و بالا رفتن از پله‌ها رفتارهایی است که باید هنگام دیسک کمر از آن بپرهیزید. نشستن طولانی مدت نیز ممکن است باعث شدت یافتن درد کمر شود. انجام تمرینات ملایم و شفابخش مانند پیاده‌روی آهسته و شنا اشکالی ندارد. برای برخی از بیماران، دوچرخه سواری نیز راهی برای تسکین درد فتق دیسک است، اما راه های طبیعی تسکین در هر فردی متفاوت است.  بنابراین مطمئن شوید که هر فعالیت جدیدی را با احتیاط و کنترل انجام دهید.

  درد کمر هنگام سر پا ایستادن و بالا رفتن از پله

  یکی از عوامل اصلی ایجاد دیسک کمر  ایستادن و نشستن طولانی مدت است. اگرچا ایستادن برای افراد مبتلا به دیسک بهتر از نشستن است اما افراد با دیسک کمر باید از ایستادن‌های طولانی مدت نیز بپرهیزند. اگر به نوع ایستادن نیز دقت نکنید احتمال آسیب بیشتر به دیسک کمر دوچندان خواهد  شد. با ایجاد تعادل بین نشستن و ایستادن می‌توانید از افزایش درد دیسک جلوگیری کنید.

  ایستادن طولانی مدت به گروه‌های عضلانی فشار وارد می‌کند و باعث درد در ستون فقرات و باسن می‌شود. کمردردی که به هر دلیلی ایجاد می شود، معمولاً شامل اسپاسم عضلات بزرگ در کنار ستون فقرات است. علائم شامل درد یا ناراحتی عضلانی در پشت، پا درد، تورم و خستگی است. ممکن است هنگام ایستادن کمر شما درد بگیرد و ممکن است هنگام ایستادن یا نشستن درد داشته باشید.

  مطالعه بیشتر : از کجا بفهمیم گودی کمر داریم؟

  ساعت ها ایستادن می‌تواند منجر به التهاب رگ‌ها و بی‌حرکت شدن مفاصل ستون فقرات، لگن، زانو و پا شود. در زیر چند نکته برای ایستادن طولانی مدت وجود دارد که ممکن است به شما کمک کند در صورت احساس درد در ناحیه کمر هنگام ایستادن، انها را به کار بگیرید:

  پله برای دیسک کمر ضرر دارد

  فواید و مضرات استفاده از پله | از پله استفاده کنیم یا نه؟

  اگر مبتلا به دیسک کمر  هستید برای بالا و پایین رفتن از پله ها نیاز است به نکاتی توجه کنید که از آسیب بیشتر به زانو شما جلوگیری شود.  این توصیه‌ها را وقتی که دیسک کمر دارید پزشک با شما در میان می گذارد:

  • سعی کنید تا حد ممکن کمتر از پله ها پایین و بالا روید.
  • در صورتی که رو به پهلو از پله‌ها پایین و بالا روید درد کمتری در زانو و کمر حس خواهید نمود و مفصل زانو، فشار کمتری تحمل خواهد کرد.
  • از پله‌ها یکی یکی و با پای غیر دردناک بالا بروید.
  • هنگام بالا و پایین رفتن از پله، در بین پاگرد‌ها استراحت کنید.

  اگرچه ممکن است این توصیه‌ها از آسیب بیشتر جلوگیری کند اما توصیه بهتر این است که هنگام مواجه با دیسک کمر بکوشید از پله ها استفاده نکنید.

  از پله استفاده کنیم یا نه؟

  آسیب‌های ستون فقرات می‌تواند منجر به یک عمر درد، تحریک و رنج شود. در صورت درگیر شدن با دیسک کمر، اولین قدم کشف علت است. فتق دیسک و مشکلات سیاتیک ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود و مهم است که علت آن را کشف کنید تا بتوان یک برنامه درمانی مناسب تهیه کرد. هر چه مدت بیشتری برای درمان مشکلات ستون فقرات خود صبر کنید، علائم ناشی از آن بدتر و دائمی‌تر خواهد شد. پس خیلی زود زیر نظر پزشک متخصص علت را کشف و آن را درمان کنید.

  فتق دیسک خود را در اسرع وقت درمان کنید

  آسیب‌های ستون فقرات می‌تواند منجر به یک عمر درد، تحریک و رنج شود. در صورت درگیر شدن با دیسک کمر، اولین قدم کشف علت است. فتق دیسک و مشکلات سیاتیک ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود و مهم است که علت آن را کشف کنید تا بتوان یک برنامه درمانی مناسب تهیه کرد. هر چه مدت بیشتری برای درمان مشکلات ستون فقرات خود صبر کنید، علائم ناشی از آن بدتر و دائمی‌تر خواهد شد. پس خیلی زود زیر نظر پزشک متخصص علت را کشف و آن را درمان کنید.

  آیا بالا رفتن از پله به کمر آسیب می زند؟

  بالا رفتن از پله‌ها اغلب به عنوان راهی برای جا دادن ورزش بیشتر در روز پیشنهاد می شود. اما بالا رفتن از پله ها ورزش مناسبی برای برخی از افراد مبتلا به کمردرد، به خصوص افراد مسن و کسانی که مشکلات زانو دارند، نیست.

  با دیسک کمر از چه ورزش هایی باید اجتناب کرد؟

  کشش کمر، باید از کشش به سمت جلو برای لمس انگشتان پا یا زمین خودداری کنید، زیرا این حرکت کششی فشار زیادی بر دیسک های کمر وارد می کند. همچنین، هر گونه کشش که شامل خم شدن به عقب (اکستنشن) باشد باید حذف شود، زیرا حرکت خم شدن به عقب کانال نخاع را باریک می کند.

  استفاده از پله بعداز عمل دیسک چگونه است؟

  • به پشت دراز بکشید و پاها را خم کرده و بازوها را در پهلوها قرار دهید.
  • عضلات شکم را سفت کنید و پشت را روی زمین فشار دهید.
  • باسن و لگن را کمی به سمت بالا متمایل کنید و در وضعیت خود نگه دارید و برای چند ثانیه روی تنفس تمرکز کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید