بهترین ورزش برای گودی کمر

روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر چیست؟

3.5/5 - (2 امتیاز)
 • برای درمان انحنای غیر‌طبیعی ایجاد شده در ناحیه کمر یا پیشگیری از بروز آن، یادگیری روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر کمک زیادی به شما می‌کند. همانطور که خوابیدن صحیح باعث جلوگیری از ایجاد انحنای زیاد ستون فقرات در ناحیه کمر و اصلاح آن می‌شود، خوابیدن در وضعیت نا‌مناسب نیز باعث بد‌تر شدن و حتی ایجاد آن می‌شود.

  البته گودی کمر در اثر عوامل مختلفی ایجاد می‌شود. در این متن روش صحیح خوابیدن برای درمان انحنای غیر‌طبیعی ستون فقرات، نحوه تشخیص، علل ایجاد و همچنین حرکات اصلاحی و مفید برای گودی کمر توضیح داده شده‌اند. سایت نی مارکت اطلاعات کاملی در این زمینه فراهم کرده است تا شما بتوانید با مطالعه آن، انحنای کمر خود را اصلاح کنید.

  از کجا بفهمیم گودی کمر داریم؟

   روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر، برای افراد مبتلا به آن و افرادی که قصد پیشگیری دارند مفید است. همچنین روش‌های مختلفی برای تشخیص این که به انحنای غیر طبیعی ستون فقرات مبتلا شده‌اید یا خیر وجود دارد. شما می‌توانید علائمی که در زیر آورده شده است را مطالعه کرده و در صورت وجود هر یک از آن‌ها در ناحیه مربوطه، هر‌چه سریع‌تر نسبت به درمان آن اقدام کنید.

  • هنگامی که به پشت می‌خوابید اگر فاصله میان زمین و کمرتان زیاد باشد نشان‌دهنده ابتلای شما به گودی کمر است.
  • باسن نسبت به کمر خیلی برجسته‌تر است.
  • احساس خستگی مداوم در پا‌ها و پشت از دیگر علائم گودی کمر است.
  • هنگام راه رفتن خیلی زود در ناحیه پشت و پا‌ها احساس خستگی می‌کنید.
  • اگر شکم شما به شکل غیر طبیعی به سمت جلو مایل است، گودی کمر می‌تواند یکی از دلایل آن باشد.
  • اگر خطی عمودی در وسط بدن در نظر بگیریم، باید گردن در راستای ستون فقرات قرار بگیرد. هنگامی که فرد دچار گودی کمر است، سر و گردن به جلو خم می‌شوند و در راستای ستون فقرات قرار نمی‌گیرند.

  ستون فقرات به طور طبیعی دارای انحنا است. هنگامی‌که این انحنا در ناحیه کمر زیاد شود، فرد به گودی کمر مبتلا می‌شود و با گذشت زمان باعث از دست دادن سلامتی می‌شود. راحت‌ترین راه تشخیص انحنای ستون فقرات، فاصله زیاد میان کمر و زمین هنگام دراز کشیدن و جلو بودن شکم به شکل غیر طبیعی است زیرا این علائم ظاهری بوده و به راحتی قابل تشخیص هستند.

  علت گودی کمر چیست؟

  علل گوناگونی وجود دارند که باعث به وجود آمدن انحنای بیش از ‌حد کمر می‌شوند. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به عدم استفاده از روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر اشاره کرد. همانطور که استفاده از این روش می‌تواند باعث درمان گودی کمر و انحنای غیر‌طبیعی ستون فقرات شود، عدم استفاده از آن نیز می‌تواند باعث ایجاد یا تشدید وضعیت انحنای کمر شود.

  مشاوره پزشک رایگان

  نام و نام خانوادگی(Required)
  شما چه نوع مشاوره‌ای نیاز دارید؟

  در مورد زانوبند زاپیامکس چه میدانید؟

  علت گودی کمر چیست؟

  داشتن وزن بالا فشار زیادی به کمر و ستون فقرات وارد می‌کند که در شکل‌گیری این انحنای غیر‌طبیعی نقش اساسی دارد. اگر بدن دچار کمبود کلسیم باشد، استخوان‌ها نسبتا شکننده می‌شوند که در این‌صورت با وجود اضافه وزن، احتمال ابتلا به گودی کمر دو‌چندان می‌شود.

  آکندروپلازی یک نوع اختلال ارثی است که می‌تواند منجر ‌به ایجاد گودی کمر و سایر مشکلات استخوانی و غضروفی مانند کوتاهی قد شود. بر این اساس می‌توان گفت که انحنای زیاد کمر ممکن است در دوران کودکی نیز به وجود بیاید بدون آن که خود فرد دخالتی در نحوه شکل‌گیری آن داشته باشد. یعنی عدم رعایت روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر، طرز نا‌صحیح نشستن و ایستادن تاثیری در به وجود آمدن آن ندارد.

  مطالعه بیشتر : دلیل زانو درد هنگام نشستن و پاشدن

  بلند کردن اجسام سنگین به شیوه غیراصولی و خم‌شدن به عقب حین حمل آن‌ها از دیگر مواردی است که به انحنای غیر طبیعی ستون فقرات و در نتیجه گودی کمر منجر می‌شود. اگر هنگام راه رفتن عادی نیز طبق استاندارد‌های درست و اصولی قرار نگیرید، احتمال ابتلا به ‌این عارضه وجود دارد. انجام این فعالیت می‌تواند باعث بروز فتق دیسک کمر یا همان بیرون‌زدگی دیسک شود.

  با افزایش سن، معمولا پوکی استخوان به سراغ ما می‌آید. همچنین طی سال‌های متوالی اجسام سنگین زیادی را بدون رعایت اصول آن جا‌به‌جا کرده‌ایم. همه این‌ها در کنار ضربه‌هایی که در زمان‌های مختلف به کمر ما وارد می‌شود و همچنین عدم رعایت روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر، دست به دست یکدیگر می‌دهند تا در سن‌های بالا‌تر به انحنای خارج از حد استاندارد کمر مبتلا شویم.

  روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر

  روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر یکی از راه‌های اصلاح و جلو‌گیری از ابتلا به آن است. شما با یادگیری عواملی که باعث ایجاد گودی غیر‌عادی در ناحیه کمر می‌شود و رعایت آن‌ها می‌توانید از ابتلا به آن جلو‌گیری کنید. اما اگر به این عارضه مبتلا هستید، می‌توانید با انجام به موقع تمرینات اصلاحی گفته‌شده و همچنین استفاده از کمر‌بند پلاتینر آن را به راحتی درمان کنید. تمامی اطلاعات لازم در‌مورد عوامل موثر در شکل‌گیری گودی کمر، نحوه تشخیص آن، حرکات اصلاحی و همچنین ورزش‌های موثر در درمان آن در اختیار شما قرار گرفت تا بتوانید سلامت کمر و ستون فقرات خود را به دست آورید.

  یک عدد بالش در زیر کمر و یک عدد بالش در زیر گودی پشت زانو‌ها قرار دهید تا فضای خالی میان زمین و بدن شما پر شود.

  روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر

  حرکات اصلاحی گودی کمر؛ اقداماتی برای بهبود گودی کمر

  روش‌هایی برای تسکین سریع دردهای کمر وجود دارد اما بهتر است که به دنبال درمان آن باشیم نه تسکین موقت. در طول شبانه روز بدن ما به ۸ ساعت خواب مفید نیاز دارد که بعضی روز‌ها بیشتر از ۸ ساعت می‌خوابیم. به ‌همین دلیل یاد‌گیری روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر می‌تواند به درمان آن کمک کند.

  روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر به  این صورت است که شما اصلا نباید روش شکم بخوابید. همیشه سعی کنید روی کمر بخوابید و یک بالش زیر انحنای کمر و یک بالش زیر زانو‌ها قرار دهید تا کمترین فشار به این دو ناحیه وارد شود. در صورتی که روی یکی پهلو می‌خوابید بهتر است که همچنان یک بالش میان فاصله ایجادشده بین پا‌هایتان قرار دهید تا همچنان به روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر خوابیده باشید.

  استفاده از کمر‌بند پلاتینر می‌تواند به شما در درمان انحنای غیر‌عادی کمر کمک کنید. این کمر‌بند شبیه مدل‌های عادی نیست؛ زیرا با بستن کمربند پلاتینر دارای تکنولوژی UIC، درد‌ ناحیه کمر کاهش می‌یابد و افزایش جریان خون در این ناحیه روند درمان را سریع‌تر می‌کند. از این کمر‌بند برای درمان سیاتیک، بیرون‌زدگی دیسک و خشکی عضلات ناحیه کمر نیز استفاده می‌شود.

  اگر دچار اضافه وزن هستید، بهتر است برای درمان انحنای غیر‌طبیعی کمر، وزن خود را کم کنید تا فشار کمتری بر ستون فقرات شما وارد شود. اگر انحنای غیر‌طبیعی کمر را اصلاح نکنید آخرین راهی که برای درمان برای باقی می‌ماند، عمل جراحی است. ورزش برای انحنای غیر‌طبیعی کمر بسیار مناسب است و به شما در کاهش وزن و به دست آوردن مجدد سلامت ستون فقراتتان کمک می‌کند.

  معرفی بهترین ورزش برای گودی کمر

  چهار مورد از بهترین تمرینات برای رفع گودی کمر در اینجا آورده شده است تا به وسیله آن‌ها بتوانید سلامت کمر و پا‌های خود را مجدد به دست آورید. در کنار این ورزش‌ها روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر را هنگام خوابیدن فراموش نکنید تا سریع‌تر به نتیجه برسید.

  تمرین فعال کردن عضلات شکم

  برای انجام این حرکت اصلاحی روی زمین دراز بکشید. کف پا‌های خود را روی زمین بگذارید و زانو‌ها را جمع کنید. در این حالت نیز باید عضلات شکم را منقبض کنید و به سمت پایین فشار دهید تا گودی ایجاد‌شده میان کمر و سطح زمین پر شود. روزانه ۸ الی ۱۲ بار این حرکت را انجام دهید.

  تقویت کمر با انجام حرکت پل

  برای انجام این حرکت نیاز است روی زمین دراز بکشید و عضلات شکم را منقبض کنید. این بار به آرامی باسن خود را از روی زمین بلند کنید. پس از گذشت چند ثانیه لگن و باسن خود را پایین آورده و به زمین فشار دهید تا گودی ایجاد شده کم‌تر و کم‌تر شود. این حرکت به طور متوسط روزانه ۱۰ بار تکرار شود.

  حرکت محبوب گربه – گاو

  در این حالت باید روی دست‌ها و پا‌های خود قرار بگیرید به صورتی که دست‌ها درست زیر شانه و زانوها زیر لگن قرار بگیرند. سپس شکم و کمر خود را به آرامی بالا ببرید و چند ثانیه نگه دارید. حالا می‌توانید به آرامی کمر خود را پایین بیاورید.

  معرفی بهترین ورزش برای گودی کمر

  روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر یکی از راه‌های اصلاح و جلو‌گیری از ابتلا به آن است. شما با یادگیری عواملی که باعث ایجاد گودی غیر‌عادی در ناحیه کمر می‌شود و رعایت آن‌ها می‌توانید از ابتلا به آن جلو‌گیری کنید. اما اگر به این عارضه مبتلا هستید، می‌توانید با انجام به موقع تمرینات اصلاحی گفته‌شده و همچنین استفاده از کمر‌بند پلاتینر آن را به راحتی درمان کنید. تمامی اطلاعات لازم در‌مورد عوامل موثر در شکل‌گیری گودی کمر، نحوه تشخیص آن، حرکات اصلاحی و همچنین ورزش‌های موثر در درمان آن در اختیار شما قرار گرفت تا بتوانید سلامت کمر و ستون فقرات خود را به دست آورید.

  گودی کمر چگونه ایجاد می‌شود؟

  در‌ صورت دراز کشیدن، نشستن و ایستادن غیر اصولی و همچنین جا‌به‌جا کردن اجسام سنگین ممکن است به گودی کمر مبتلا شوید. اما از طریق انجام حرکات اصلاحی می‌توانید سلامتی کمر خود را دوباره به دست آورید.

  کدام حرکات اصلاحی برای گودی کمر مفید است؟

  انجام ورزش‌های سبک و فیزیوتراپی به شکل صحیح می‌تواند انحنای غیر‌طبیعی کمر شما را در طول زمان اصلاح کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید