آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو و آسیب به زانو میشود؟

آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو و آسیب به زانو میشود؟

امتیاز دهید
 • آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود؟ تمام کسانی که به دنبال ورزش یا کاهش وزن هستند، حتماً یکبار از تردمیل استفاده کرده‌اند. سؤالی که برای اکثر افراد پیش می‌آید، این است که آیا تردمیل باعث آسیب جدی به زانو می‌شود؟ واقعیت این است که اکثر افرادی که از تردمیل به عنوان یک ورزش استفاده می‌کنند، دچار زانو درد می‌شوند اما این موضوع تا چه حد صحت دارد؟ در این مقاله از مجله نی مارکت، اثرات تردمیل بر زانو را بررسی و راه‌حل مواجهه با آن را ارائه می‌دهیم، با ما همراه باشید.

  اثر تردمیل بر زانو درد

  آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود؟ در پاسخ به این سؤال، باید بگوییم که زانو درد ناشی از دویدن روی تردمیل، یک مشکل معمولی برای بسیاری از علاقه‌مندان به تناسب اندام است. پیاده روی و دویدن نیز فعالیت‌هایی هستند که وزن و فشار زیادی به پا و زانو‌ها وارد می‌کنند.

  مطالعات نشان می‌دهد که هنگام دویدن، ۲. ۵ تا ۴ برابر بیشتر از حد معمول بر زانو‌های خود نیرو وارد می‌کنید. در نتیجه، خطر آسیب به مفصل زانوی خود را افزایش می‌یابد. استفاده نادرست از تردمیل نیز، باعث آسیب و در نتیجه، آب آوردن زانو می‌شود. لذا، چنانچه می‌خواهید از تردمیل برای ورزش و دویدن استفاده کنید، باید نکاتی که در ادامه شرح می‌دهیم را مد نظر قرار دهید و از آن‌ها بهره ببرید.

  آیا دویدن با تردمیل باعث آب آوردن زانو میشود؟

  آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود؟ دویدن روی تردمیل به زانو‌ها آسیب می‌زند؟ دویدن یک ورزش پر تحرک است که تمام بدن را به چالش و فشار زیادی نیز به زانو‌ها وارد می‌کند. زانو‌ها، سیستم مفصلی پیچیده‌ای دارد که به علت تحمل وزن زیاد بدن، بسیار آسیب‌پذیر هستند.

  همانطور که قبلاً اشاره کردیم، تنظیم سرعت و شیب، پوشیدن کفش مناسب، استفاده از زانوبند، حفظ فرم کامل و ترکیب تمرینات قدرتی و کشش، همگی اقدامات موثری برای پیشگیری از درد زانو در اثر تردمیل هستند. همچنین، اگر دچار درد ادامه دار شدید، ضروری است که به دنبال درمان پزشکی باشید و اقدامات مناسب را برای جلوگیری از آسیب بیشتر انجام دهید.

  مشاوره پزشک رایگان

  نام و نام خانوادگی(Required)
  شما چه نوع مشاوره‌ای نیاز دارید؟

  نظر پزشک : آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو میشود؟

  پزشکان زیادی به این سوال که “آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود” پاسخ داده‌اند. اکثر پزشکان با استفاده از تردمیل مشکلی ندارند اما توصیه می‌کنند که هنگام استفاده از تردمیل و زانو، نکاتی را رعایت کنید تا کمترین آسیب را ببینید. همچنین، پزشکان توصیه می‌کنند افرادی که دچار مشکلات زیر هستند، حدالامکان از این دستگاه استفاده نکنند:

  1. افرادی که دچار زانو درد شدید هستند.
  2. افراد مبتلا به پوکی استخوان
  3. سالمندان و ناتوان
  4. اشخاصی که جراحی‌های ستون فقرات، کمر یا گردن انجام داده‌اند.
  5. افرادی که دچار پیچ‌خوردگی پا شده‌اند.

  می‌توانید با توجه به نکات بالا و استفاده از آن‌ها، میزان آسیب به خود و زانو‌های خود را به طور چشمگیری کاهش دهید و همچنان از تردمیل برای تناسب اندام استفاده کنید

  با زانوبند ضد درد زاپیامکس از درد زانو راحت شوید.

  مدت زمان استفاده از تردمیل چقدر است؟

  آیا زیاد استفاده کردن از  تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود؟ مانند هر شکل دیگری از ورزش، تناوب مناسب به طور قابل توجهی به اهداف و شرایط فعالیت بدنی شما بستگی دارد. اگر تمرکز شما حفظ تناسب اندام است، تردمیل ممکن است وسیله فوق‌العاده برای شروع باشد. انجمن قلب آمریکا به بزرگسالان توصیه می‌کند که حداقل ۱۵۰ دقیقه یا ۲. ۵ ساعت تمرین با شدت متوسط با تردمیل در هفته داشته باشند.

  از طرف دیگر، می‌توانید ۷۵ دقیقه ورزش هوازی شدید داشته باشید یا این دو را در طول هفته ترکیب کنید. برای دستیابی به این اهداف، می‌توانید ۳-۴ بار در هفته به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه با سرعت تند روی تردمیل ورزش کنید.

  استفاده از کفش راحت برای کاهش اثر تردمیل بر زانو درد 

  در صورت عدم استفاده از کفش نامناسب، آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود؟ باید بگوییم، استفاده از کفش نامناسب، باعث آسیب به پا و زانو می‌شود. تفاوت کفش‌های مخصوص دویدن با کفش‌های کتانی معمولی این است که کفش‌های مخصوص از مواد سبک وزن ساخته شده‌اند و بالشتک‌های موجود در آن‌ها، باعث کاهش فشار روی مفصل زانو می‌شوند.

  مطالعه بیشتر : روش صحیح خوابیدن برای گودی کمر چیست؟

  همچنین، شما باید با توجه به نوع پای خود، کفشی را انتخاب کنید که مناسب پایتان باشد و اثر تردمیل بر زانو درد را کاهش دهد. برای مثال، اگر کف پای صاف دارید، باید کفش مناسب کف پای صاف انتخاب کنید. کفش نامناسب در هر صورت به پا و زانو آسیب وارد می‌کند، چه بر روی تردمیل، چه در حال پیاده روی! در نتیجه، چنانچه بدون استفاده از کفش مناسب اقدام به پیاده روی و ورزش روی تردمیل کنید، خطر آب آوردن زانو‌ها را در بدنتان افزایش خواهید داد.

  گرم کردن برای کنترل درد زانو در اثر تردمیل

  راه رفتن و دویدن بر تردمیل اصولی دارد که باید بدانید و چنانچه نگران این هستید که آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود یا خیر، باید آن‌ها را به کار گیرید. برای شروع، باید بدنتان را گرم و سپس از سرعت پایین دستگاه استفاده کنید و کم کم آن را افزایش دهید.

  چنانچه آمادگی جسمانی بالایی دارید یا وزن بدنتان متناسب است، می‌توانید به آرامی و با کمی شیب روی تردمیل بدوید. در غیر این صورت، جهت کنترل درد زانو در اثر تردمیل، دویدن روی تردمیل را به هیچ عنوان، پیشنهاد نمی‌کنیم. بهتر است تا متناسب شدن شرایط و پایین آمدن وزن بدنتان، تنها بر تردمیل راه بروید و پیاده روی مفیدی را تجربه کنید.

  آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو میشود؟

  فرم بدنی درست در هنگام استفاده از تردمیل

  نکته بسیار مهم هنگام دویدن و کاهش اثر تردمیل بر زانو درد، وضعیت درست بدن است. زمانی که می‌دوید، شکم شما باید درگیر، ‌شانه‌هایتان عقب و ستون فقرات‌تان بلند و صاف باشد. اگر وضعیت بدنی درستی نداشته باشید، مفاصل شما از موقعیت خود خارج و باعث آسیب می‌شوند. گام برداشتن زیاد ممکن است به زانو‌ها و همسترینگ شما آسیب برساند.

  هنگامی که در حال دویدن هستید، پا‌های شما باید با زاویه ۹۰ درجه خم شوند و پا‌های شما باید پشت شما پرتاب شوند، نه در مقابل شما! هنگامی که پای شما زیر به سمت عقب پرتاب می‌شود، می‌توانید به طور مؤثر از وزن بدن خود برای به جلو راندن خود استفاده کنید. با این حال، اگر پای شما در مقابل شما قرار بگیرد، حرکت رو به جلو شما مفاصل زانو را تحت فشار قرار می‌دهد.

  کاهش خطر استفاده از تردمیل با انجام حرکات کششی

  کشش عضلات هر روز به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه به ایجاد تعادل در بدن شما کمک می‌کند. حرکات کششی پس از ورزش استرس و فشار را بر روی عضلات و مفاصل شما کم می‌کنید. بنابراین، توصیه می‌کنیم قبل از ورزش و پس از ورزش، حرکات کششی انجام دهید و آن را در برنامه ورزشی خود بگنجانید.

  حرکات کششی به نرمی بدن شما نیز کمک بسیاری می‌کند. هرچه بدن شما نرم‌تر و انعطاف پذیر‌تر باشد، کمتر مستعد آسیب و گرفتگی می‌شود. همچنین کشش عضلات، درد زانو در اثر تردمیل را نیز کاهش می‌دهد.

  در این مقاله به این سوال که “آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود” پاسخ دادیم و دریافتیم اثر تردمیل بر زانو درد در افراد مستعد و مبتلا به مشکلات زمینه‌ای زیاد است. این موضوع به این معنا نیست که نباید از این وسیله کاربردی استفاده کنید.

  مطالعه بیشتر : علت درد زانو هنگام نشستن و برخاستن

  اگرچه تردمیل و زانو به صورت مستقیم با هم ارتباط دارند و در مواردی امکان دارد این وسیله برای زانو مخرب باشد، اما می‌توان با اصلاح تکنیک استفاده از این دستگاه، بسیاری از عوارض را کاهش داد. افزایش تدریجی سرعت، توجه به فرم و وضعیت بدن در حین فعالیت، کفش ورزشی مناسب و استفاده از زانوبند زاپیا مکس، راه حل‌هایی ساده اما ضروری جهت محافظت از زانو دربرابر عوارض احتمالی تردمیل محسوب می‌شوند.

  مهم‌ترین نکات هنگام استفاده از تردمیل چیست؟

  هنگام استفاده از تردمیل و کاهش اثر تردمیل بر زانو درد باید به نکاتی مانند استفاده از کفش مناسب، گرم کردن، توجه به وضعیت بدنی و انجام حرکات کششی توجه کنید.

  مضرات تردمیل برای زانو

  مضرات تردمیل برای زانو چیست؟ آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود؟

  همانطور که قبلا گفتیم، تردمیل و زانو به صورت مستقیم با یکدیگر رابطه دارند. اگر فرد از تردمیل با سرعت بالا استفاده کند، و نکات استفاده از تردمیل را رعایت نکند، باعث آسیب به زانو و گاهی آب آوردن زانو می‌شود.

  به جای تردمیل از چه چیزی استفاده کنیم؟

  اگر زانو درد شدید دارید یا دسترسی به تردمیل ندارید، می‌توانید راه رفتن و دویدن در فضای باز را امتحان کنید. همچنین، اگر زانو درد و کمر درد دارید، استفاده از زانوبند زاپیامکس و کمربند پلاتینر را هنگام استراحت، توصیه می‌کنیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید