فواید و مضرات زالو درمانی برای درد زانو - روش درست زالو درمانی برای زانو درد

زالو درمانی برای زانو

3/5 - (2 امتیاز)
 • زالو درمانی برای زانو یکی از راهکارهای سنتی برای درمان عارضه‌های این ناحیه است که در کشور‌های آسیایی و عربی از آن استفاده می‌شود. زانو عضو حساسی بوده و از کم خطر‌ترین روش‌های خلاصی از درد و بیماری این عضو انجام زالو درمانی است که باید با داشتن اطلاعات کاملی در این زمینه صورت گیرد تا از نتایج آن به خوبی بهرمند شوید. نی مارکت در رابطه با این روش، نحوه انجام و سایر مسائل مربوط‌ به آن اطلاعات مفیدی از مراجع معتبر تهیه و در اختیار شما قرار داده است که برای نتیجه‌گیری بهتر می‌توانید پیش از اقدام به این روش آن را مطالعه کنید.

  روش زالو درمانی برای زانو

  زالو در زبان انگلیسی قدیم به دو معنی پزشک و کم خون‌خوار بوده است. از همین موضوع می‌توان خاصیت درمانی آن را متوجه شد. این روش درمانی که در زمان باستان از آن استفاده می‌کردند و امروزه نیز کاربرد‌های مختص به خود را دارد، برای خارج‌کردن خون کثیف بدن که عامل اصلی بسیاری از بیماری‌ها است مورداستفاده قرار می‌گیرد.

  در روش زالو درمانی زانو، با قرار‌دادن زالو‌ها روی این محل خون کثیف خارج می‌شود. روند درمان به این صورت است که شما به مراکز معتبری که این شیوه را انجام می‌دهند مراجعه کنید و پس از گرفتن نوبت مشکل اصلی زانوی خود را که برای شما درد‌آور است و برای درمان آن به این روش روی آورده‌اید؛ مطرح کنید.

  در مرحله بعد زالو درمانی برای زانو، تعداد مشخصی زالو روی ناحیه‌هایی معین از زانوی شما قرار می‌دهند. زالو‌ها شروع به مکیدن خون کثیف موجود در بدن شما می‌کنند. هنگامی‌که کاملا از خون سیر شدند به حدی سنگین می‌شوند که دیگر قدرت ایستادن روی زانو را ندارند و از آن جدا می‌شوند. با انجام این روش خون کثیف بدن شما که باعث ایجاد بیماری در این ناحیه شده است خارج می‌شود.

  روش خانگی زالو درمانی برای زانو درد

  اگر خودتان قصد انجام زالو درمانی برای زانو دارید بهتر است از طریق روشی که در اختیارتان قرار می‌دهیم این کار را انجام دهید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

  مشاوره پزشک رایگان

  نام و نام خانوادگی(Required)
  شما چه نوع مشاوره‌ای نیاز دارید؟

  • زالو را از داروخانه سفارش دهید و از زالو‌های خانگی یا آن‌ها که در طبیعت رها هستند استفاده نکنید.
  • از مسئول داروخانه سوال کنید که در هر بار استفاده باید چند زالو را روی زانوی خود قرار دهید.
  • زالو‌ها را با استفاده از دستکش و انبر به آرامی روی زانوی خود قرار دهید. توجه داشته باشید که زالو‌ها نباید خیلی به هم نزدیک باشند.
  • منتظر بمانید تا پس از گذشت یک ساعت زالو از پوست شما جدا شود. در این هنگام باید سریعا نسبت به برداشتن و معدوم کردن زالو اقدام کنید تا زالو به نقطه‌ای دیگر از بدن شما نچسبد.
  • پس ‌از این‌که همه زالو‌ها از زانوی شما جدا شدند سعی کنید به زانوی خود فشار وارد نکنید و آن را استراحت دهید تا دچار خونریزی نشوید و اثر‌گذاری آن بیشتر شود.
  روش خانگی زالو درمانی برای زانو درد

  استفاده از روش زالو درمانی برای زانو در خانه دشوار‌تر از انجام آن در کلینیک است. در این حالت مجبور هستید که تمامی کار‌ها را خودتان انجام دهید. اما اگر مجبور به استفاده در منزل هستید می‌توانید با رعایت نکات، تجربه کافی را به دست بیاورید.

  زالو درمانی برای زانو برای درمان آرتروز

  یکی از رایج‌ترین سوالات در رابطه با زالو درمانی این است که آیا این روش می‌تواند باعث بهبود آرتروز زانو شود؟ پاسخ ما به این سوال مثبت است؛ اما چگونه؟ با توجه به این که میزان آرتروز شما چقدر پیشرفته است تعداد زالو‌ها و تعداد جلساتی که برای انجام آن در نظر گرفته می‌شود متفاوت است. در اینجا توضیحاتی در رابطه با روش تکی خواهیم داد.

  یکی از راه‌های درمان آرتروز استفاده از روش زالو‌زنی تکی است؛ در این روش پس از انجام یک جلسه و خارج شدن خون کثیف ناحیه زانو، باید پس از گذشت حدود یک ماه مجددا عمل زالو‌زنی تکی را انجام دهید. انجام مکرر این روش تا زمانی که آرتروز کاملا بهبود پیدا کند ادامه خواهد داشت.

  نکته‌ای که پیش از استفاده از روش زالو درمانی برای زانو باید در‌نظر داشته باشید این است که موارد گفته‌شده در رابطه با محدودیت‌های این روش را در‌نظر داشته باشید. بدون تجویز پزشک از این شیوه درمانی استفاده نکنید.

  نکاتی که پیش از زالو درمانی برای زانو باید بدانید

  رعایت برخی نکات پیش از انجام زالو درمانی کمک می‌کند تا از ابتلا‌ به برخی عوارض آگاه باشید و از بروز آن‌ها جلوگیری کنید.

  • اگر سابقه کم‌خونی دارید انجام آزمایش پیش از استفاده از روش زالو درمانی برای زانو را فراموش نکنید.
  • مرکز معتبری را برای انجام زالو درمانی زانو انتخاب کنید و مطمئن شوید که از دستکش و رو‌تختی جداگانه برای هر بیمار استفاده می‌کند.
  • نیش اول زالو روی زانوی شما ممکن است درد‌آور باشد. این درد طبیعی است و مربوط به همان لحظات اول است، پس نگران نباشید.
  • هنگام جدا‌شدن زالو سریعا به پزشک اطلاع دهید تا پیش از چسبیدن زالو به نقطه‌ای دیگر از بدنتان آن را معدوم کند.
  • بروز حساسیت را جدی بگیرید.

  دانستن این نکات به همراه محدودیت‌ها و عوارض استفاده از زالو درمانی زانو به شما کمک خواهد کرد تا نتیجه بهتری از انجام این روش درمان دریافت کنید.

  از تاثیرات زانوبند زاپیامکس بر درد زانو چه میدانید؟

  محدودیت ها و عوارض زالو درمانی برای زانو

  درست است که روش زالو درمانی نسبت به روش‌های نوین دارای مضرات کمتری است، اما همچنان برخی عوارض را به همراه دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • خطر عفونت باکتریایی اولین عارضه‌ای است که ممکن است هنگام زالو درمانی برای زانو به آن مبتلا شوید. ممکن است برخی باکتری‌های مقاوم به دارو و سایر روش‌های درمانی به بدن شما نفوذ کنند. به همین دلیل نیاز است از مراکزی خدمات دریافت کنید که زالو‌ها را در محیطی خاص و کاملا مناسب نگه‌داری می‌کنند.
  • در برخی موارد مشاهده شده است که فرد هنگام زالو درمانی متوجه حساسیت به بزاق زالو شده است. در این موارد نیز استفاده از این روش برای شما مفید نخواهد بود و نباید از آن استفاده کنید.
  • درست است که زالو در هر قسمت از بدن خون کثیف را خارج می‌کند اما هنگامی‌که از آن برای ناحیه زانو استفاده می‌کنید ممکن است زالو به سمتی دیگر حرکت کند؛ در این صورت بیماری شما بهبود نخواهد یافت.
  • در برخی موارد که از روش زالو درمانی برای زانو استفاده می‌کنید به دلیل فشاری که هنگام راه رفتن به این قسمت وارد می‌شود ممکن است زخم جای زالو باز بماند و دچار خونریزی شوید.

  موارد گفته‌شده ممکن است در برخی مواقع رخ دهد و احتمال وقوع آن‌ها حتمی نیست. شما می‌توانید با مراجعه به مراکز معتبر و انجام تست حساسیت از ابتلا‌ به آن‌ها در امان باشید.

  از آنجا‌ که عوارض زالو درمانی اندک است، محدودیت‌های خاصی برای استفاده از آن نیز وجود ندارد. به بیان چند مورد کوتاه از محدودیت‌های استفاده از زالو درمانی برای زانو که بهتر است آن‌ها را رعایت کنید پرداخته‌ایم:

  • افرادی که مبتلا ‌به کم‌خونی هستند نمی‌توانند از روش زالو درمانی زانو برای بهبود وضع این ناحیه استفاده کنند. به همین دلیل بهتر است قبل از انجام این روش درمانی، از طریق آزمایش خون وضعیت خود را بررسی کنید.
  • اگر سابقه لخته‌شدن خون و شریان‌های آسیب‌دیده را دارید نباید از این روش برای درمان زانوی خود استفاده کنید. زیرا ممکن است وضع آن را وخیم‌تر کند.
  • افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند نباید از روش زالو درمانی استفاده کنند. در مواردی که پزشک استفاده از این روش را توصیه می‌کند مانعی برای زالو درمانی زانو وجود ندارد.

  علاو ‌بر محدودیت‌های گفته‌شده، خانم‌های باردار نیز بهتر است که از این روش استفاده نکنند. البته تاکنون مورد جدی در خانم‌های باردار مشاهده نشده است. اما ممکن است به دلیل از دست‌دادن خون زیاد مشکلاتی ایجاد شود.

  بیشتر بخوانید : آیا تردمیل باعث آب آوردن زانو می‌شود؟

  زالو درمانی برای زانو

  زالو درمانی برای زانو برای بهبود آرتروز و سایر عارضه‌های ناحیه زانو که از دوران باستان وجود داشته‌اند بسیار مفید است و در مدت زمان کوتاهی می‌توان آن را انجام داد. لازم است که برخی نکات را پیش از مراجعه به کلینیک برای انجام زالو درمانی بدانید. دانستن این نکات در کنار روش‌های استفاده در کلینیک و منزل می‌تواند کمک‌کننده باشد. اطلاع داشتن از عوارض و محدودیت‌های استفاده از این شیوه به شما کمک خواهد کرد که با آگاهی کامل و انجام برخی فعالیت‌ها از پیش، برای دریافت این شیوه درمانی اقدام کنید. برای دریافت پاسخ سوال‌های خود در این زمینه بخش مربوط به آن را در میان مطالب گفته‌شده پیدا و به خوبی مطالعه کنید.

  بیشتر بخوانید: خرید کمربند پلاتیتر و درمان درد کمر

  سوالات متداول در مورد زالو درمانی برای درد زانو

  در اینجا به اختصار به بعضی از سوالات پرتکرار درباره زالو درمانی برای درد زانو میپردازیم.

  زالو درمانی برای زانو چگونه است؟

  یک روش سنتی است که در آن با توجه‌ به نوع بیماری زانو تعدادی زالو را روی محل‌های مشخص‌شده‌ای از آن قرار می‌دهند. زانو با خارج‌کردن خون کثیف به بهبود بیماری کمک می‌کند.

  محدودیت‌های استفاده از روش زالو درمانی برای زانو چیست؟

  محدودیت‌های خاصی برای استفاده از این روش سنتی ذکر نشده است. اما بهتر است خانم های باردار، افراد مبتلا‌به کم‌خونی و افراد دارای سابقه لختگی و آسیب‌دیدگی شریان‌ها، این شیوه درمانی را پس از مشورت با پزشک انجام دهند.

  آیا درمان آرتروز زانو با زالو درمانی امکان‌پذیر است؟

  بله. با افزایش جریان خون و کاهش آلودگی‌های ناحیه زانو که توسط روش زالو درمانی ایجاد می‌شود آرتروز پس‌از یک ماه بهبود می‌یابد. در موارد حاد‌تر ممکن است درمان بیشتر طول بکشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۰ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید