10 روش عالی برای کاهش درد آرتروز زانو

10 روش عالی برای کاهش درد آرتروز زانو

5/5 - (1 امتیاز)
 • درد آرتریت زانو از آن دست مشکلاتی است که بسیاری از افراد به آن دچار می‌شوند. طبق آمارهای به دست آمده تقریباً ۱۱ درصد از افرادی که بالای ۶۴ سال دارند به آرتروز زانو مبتلا هستند. استئوآرتریت زانو زمانی رخ می‌دهد که استخوان‌ها و غضروف‌های زانوی فرد ساییده شود. این مشکل می‌تواند هم دردناک باشد و هم اختلالی در روزمرگی فرد به وجود بیاورد.

  در آرتریت زانو مشکل از جایی شروع می‌شود که غضروف پوشاننده مفصل زانو نازک شود. این در صورتی است که همزمان استخوان زیر غضروف ضخیم می‌شود. در این شرایط استئوفیت‌ها که خارهای استخوانی نامیده می‌شوند مفصل زانو را می‌پوشانند. این خارها مفصل صاف و مسطح زانو را سطحی کاملاً ناهموار تبدیل می‌کنند و اغلب منجر به بروز درد و سفتی در زانو می‌شوند. در سایت نی مارکت به شما ده کار را آموزش می‌دهیم، که می‌توانید برای کاهش درد زانوی خود که بر اثر آرتروز به وجود آمده از آنها بهره بگیرید. این حرکات موجب بهبود نحوه حرکت زانو خواهند شد.

  ورزش برای آرتریت زانو

  همیشه یکی از موثرترین راه‌های مبارزه با مشکلات جسمی ورزش کردن است. با کمک ورزش می‌توانید ماهیچه‌های اطراف زانو را تقویت کرده فشار وارد بر زانو را به جای استخوان به این ماهیچه‌ها انتقال دهید. همین مورد باعث می‌شود تا درد ناشی از آرتروز زانو کاهش پیدا کند.

  اولین کار برای رفع درد ناشی از آرتروز زانو کمک گرفتن از یک فیزیوتراپ است. همچنین در برخی مکان‌ها کلاس‌هایی با عنوان آرتریت زانو برگزار می‌شود. با شرکت در این کلاس‌ها و بهره‌گیری از تمرینات ورزشی که در آنها آموزش می‌بینید تا حد زیادی می‌توانید درد زانوی خود را برطرف کنید. همچنین می‌توانید تمرینات یاد گرفته شده را در خانه و بدون نیاز به تجهیزات خاص اجرا کنید.

  گرما درمانی برای آرتروز زانو

  یکی از مواردی که مانند یک ابزار کاربردی بر کاهش درد زانو اثر می‌گذارد، گرما است. در واقع گرما نوعی راه طبیعی برای کاهش درد و آرتروز زانو به حساب می‌آید. دمای بالا جریان خون را در ناحیه دردناک افزایش خواهد داد و همین امر موجب کاهش پیدا کردن سیگنال‌های درد می‌شود. از طرفی افزایش گردش خون باعث خواهد شد تا انتقال مواد مغذی و اکسیژن به مفصل زانو بیشتر شود که همگی این موارد باعث کاهش درد خواهند شد.

  مشاوره پزشک رایگان

  نام و نام خانوادگی(Required)
  شما چه نوع مشاوره‌ای نیاز دارید؟

  دو عدد از ساده‌ترین و ایمن‌ترین راه‌ها برای بهره‌گیری از گرما استفاده از بطری آب گرم روکش‌دار یا کیسه گندم قابل مایکروویو است. با کمک این دو مورد بدن فرد گرمایی مطلوب را جذب می‌کند و سوختگی به وجود نمی‌آید. استفاده از گرما حدود ۲۰ دقیقه زمان احتیاج دارد و نکته مهم این است که اگر مشکلات گردش خون دارید نباید از گرما استفاده کنید.

  گرمادرمانی کاهش درد آرتروز زانو

  سرما درمانی و کمپرس سرد برای کاهش درد آرتروز زانو

  یخ کاملا متضاد با گرما است اما کمک گرفتن از آن و قرار دادن یک کیسه یخ روی زانو به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه تاثیر چشمگیری بر کاهش درد زانو دارد. سرمای ناشی از کمپرس یخ باعث کاهش تورم خواهد شد که همین مورد فشار را از مفصل زانو برداشته و درد را کم می‌کند. برای این راه کاربردی می‌توانید از کمپرس‌های یخ مخصوص زانو استفاده کنید. اگر این مورد در دسترس نباشد یخ‌های خرد شده یا سبزیجات فریز شده در حوله نیز همین نتیجه مثبت را در بر خواهند داشت.

  استفاده از کمپرس یخ بیش از ۱۵ دقیقه صورت نگیرد و میان هر بار استفاده دو ساعت وقفه بیندازید. استفاده از کمپرس یخ به صورت مستقیم بر زانو برای افرادی که مشکلات گردش خون یا فشار خون بالا دارند ممنوع است. این افراد بهتر است از یک پارچه نازک استفاده کنند تا از سوختگی یخ جلوگیری شود.

  استفاده از زانوبند زاپیامکس برای آرتروز زانو

  زانوبندها نوعی حمایت کننده هستند که با تثبیت زانو، فشار وارد بر مفصل آن را تا حد زیادی کاهش می‌دهند. یکی از مهمترین لوازم کمک کننده برای افرادی که زانوان ضعیف و لرزان دارند، زانوبندها هستند. انواع و اقسام زانوبندها در بازار وجود دارند که شما می‌توانید نوع متناسب با زانوی خود را خریداری کرده و استفاده کنید. به عنوان مثال اگر مشکل آرتریت فقط یک سمت از زانوی شما را تحت تاثیر قرار بدهد، با کمک زانوبند می‌توانید فشار را از آن قسمت تا حد زیادی بردارید. زانوبندهای قابل تنظیم و با کیفیت بسیار گران هستند. اما زانوبندهای ساده‌تری نیز وجود دارند که کارایی کافی را داشته و می‌توانید استفاده کنید.

  زاپیامکس برای کاهش درد ناشی از آرتروز

  زانو را فعال نگه دارید

  مدت زمان زیادی را در حالت سکون نمانید. در صورتی که مفاصل حرکت نکنند ممکن است گرفتگی در آنها به وجود بیاید. در زمان حرکت یا مواقعی که نشسته‌اید باید چند بار زانوی خود را خم و صاف کنید. با این کار مفاصل زانو روان‌تر شده حرکت راحت‌تری نیز خواهد داشت. در واقع این کار مانند ریختن روغن در ماشین عمل می‌کند.

  به طور میانگین پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نشستن یا ثابت بودن زانوها، بلند شوید و کمی پیاده‌روی کنید. اگر شرایط پیاده‌روی را ندارید می‌توانید در حالت نشسته زانوهای خود را روی صندلی حرکت دهید. با این کار مفاصل زانو شل شده و تفاوت گرفتگی و باز شدن زانو را احساس خواهید کرد.

  فایده طب سوزنی برای آرتروز

  تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که تسکین درد آرتریت زانو با استفاده از طب سوزنی چگونه اتفاق خواهد افتاد؟ مطالعات زیادی انجام شده که نشان می‌دهد که سوزنی می‌تواند عاملی برای کاهش درد مرتبط با آرتریت زانو باشد. دقت داشته باشید که این کار باید حتماً توسط یک فرد متخصص و آموزش دیده صورت بگیرد.

  وظیفه طب سوزنی مسدود کردن مسیر سیگنال‌های درد از زانو به مغز است. این کار مانند بستن دروازه است. با کمک طب سوزنی جریان خون را در ناحیه آسیب دیده افزایش داده و به بهبود عملکرد سالم مفاصل کمک خواهد شد.

  ویتامین برای آرتروز زانو

  گلوکوزامین و کندرویتین هر دو به صورت طبیعی در غضروف یافت می‌شوند. یک تئوری وجود دارد که در رابطه با مصرف مکمل‌های گلوکوزامین و کندرویتین است. تئوری می‌گوید که مصرف این نوع مکمل‌ها سلامتی غضروف زانو را افزایش می‌دهد. نکته مهم این است که اثربخشی این مکمل‌های طبیعی هنوز به صورت کامل ثابت نشده و مورد بحث است. استفاده از این مکمل‌ها کمترین عوارض را با خود به همراه دارد پس از استفاده برخی افراد متوجه خواهند شد که معجزه می‌کنند. قبل از استفاده از این مکمل‌ها حتماً باید با یک پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

  طب سوزنی برای آتریت زانو

  وزن مناسب برای آرتروز زانو

  بسیاری از افراد فربه که اضافه وزن دارند نسبت به دیگر افراد بیشتر دچار درد زانوی ناشی از آرتریت می‌شوند. با کاهش ۵ الی ۱۰ درصد از وزن بدن می‌توانید تا حد زیادی این درد را کاهش دهید و فشار را از روی زانوها بردارید. با این کار سطح فعالیت خود را نیز بهبود می‌بخشید. قبل از اینکه برنامه‌ای را برای کاهش وزن خود بچینید و آن را شروع کنید، از پزشک خود مشورت بگیرید.

  استفاده از زانوبند ژلی و محافظتی

  فعالیت‌هایی مانند باغبانی نیازمند زانو زدن هستند. افرادی که مبتلا به آرتریت زانو هستند، اغلب در کارهای مشابه باغبانی دچار مشکل می‌شوند. آرتریت زانو فعالیت‌های روزانه فرد را محدود می‌کند اما این مورد نباید شما را از انجام کاری که دوست دارید باز دارد. یکی دیگر از راه‌های کاهش فشار زانو، استفاده از زانوبندهای ژل است. پوشیدن این زانوادها باعث تشکیل یک سطح نرم و بالشتکی برای اطراف زانوی فرد خواهد شد. حمایتی که این زانوبندها از خود نشان می‌دهند می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

  پیاده روی برای آرتروز

  یکی از مسائل مهم در رابطه با آرتروز زانو فعال بودن فرد است، اما نباید در فعالیت‌ها و انجام کارهای روزانه خود زیاده‌روی کنید. به جای اینکه تمامی فعالیت‌های بدنی روزانه خود را به صورت یکجا انجام دهید، بهتر است زمان انجام فعالیت را کم کرده و دفعات آن را زیاد کنید. به عنوان مثال اگر خانه‌دار هستید، می‌توانید به تمیزکاری یک اتاق بپردازید. پس از آن یک فعالیت با درصد کار فیزیکی کمتر انجام دهید و پس از یک الی 2 ساعت شروع به تمیزکاری اتاقی دیگر کنید و دوباره به استراحت بپردازید.

  ورزش برای آرتریت خوب است؟

  خنثی کردن تغییرات استخوان و غضروف که با آرتریت زانو مرتبط هستند کار شما نیست. اگر تمامی نکات گفته شده را به کار بگیرید و بهره کامل را از آنها ببرید می‌توانید تاثیر زیادی بر کاهش درد آرتریت زانوی خود بگذارید. همچنین با استفاده از این روش‌ها تاثیری که آرتریت زانو بر زندگی شما گذاشته است را کم خواهید کرد.

  بیشتر بخوانید: فواید دوچرخه سواری برای زانو

  اگر با کمک چند روش ساده درد ناحیه زانوی خود را کم کنید، می‌توانید در روز فعالیت بیشتری داشته باشید. همچنین انجام کارهای لذت بخش روزانه بدون داشتن درد دلپذیرتر نیز هست. با آغاز تمرینات دری را به سوی راحتی باز کنید.

  کمپرس یخ چه تاثیری بر آرتریت زانو دارد؟

  با استفاده از کمپرس یخ جریان خون را در ناحیه آسیب دیده افزایش خواهید داد. همچنین کمپرس یخ باعث کم شدن ورم زانوی فرد خواهد شد.

  آیا طب سوزانی برای آرتریت زانو خوبه؟

  با کمک طب سوزنی مسیر انتقال سیگنال‌های درد به سمت مغز را مسدود خواهید کرد. نکته مهم این است که طب سوزنی باید توسط یک فرد حرفه‌ای صورت بگیرد.

  فعال نگه داشتن زانو یعنی چه؟

  فعال نگه داشتن زانو به این معنی است که فرد پس از هر ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زانوی‌های خود را تکان داده یا از جای خود بلند شود و کمی راه رود. این کار باعث خواهد شد تا زانو دچار گرفتگی نشود.

  نی مارکت نمایندگی فروش کمربند پلاتینر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  سبد خرید